راهکارهای پنجگانه موسوی بیشتر از آنکه عملی باشند تلاشی مصالحه جویانه جهت پرهیز از غلطیدن جنبش سبز به دامان خشونت متقابل هستند

1 01 2010

با راهکارهای ارائه شده توسط موسوی در بیانیه اخیرش موافق نیستم چون عملا  اجرای آنها توسط دولت کودتا و نظام استبدادی کنونی غیر ممکن است اما طرح آنها را توسط وی در این مقطع هشیارانه می دانم. در بند  یک موسوی به خصوص بیش از همیشه مصالحه جویانه حرکت کرده است.درخواست مسئولیت پذیری دولتی که اساسا مشروعیتش را قبول ندارد به نوعی مصالحه جویی است و موسوی تلاش کرده با چنین بیانی خیلی ساده بگوید خب حالا که دولتی را با تقلب سرکار آورده اید آن را مسئولیت پذیر کنید و اگر مسئولیت نپذیرفت مجلس و قوه قضاییه با آن برخورد کنند.

همه نیک می دانیم و مهندس موسوی نیز از همه آگاه تر است که عملی شدن این پیشنهادات در ساختار سرکوب کننده و استبدادی کنونی غیرممکن هستند اما طرح آنها از زوایه مصالحه جویی در مقابل روحیه جنگ طلبانه سخنگویان نظام قاعدتا بایستی با استقبال سبزها مواجه شود. امیدوارم موسوی را به عقب نشینی متهم نکنیم. در نظر داشته باشید که طرح این راهکارها توسط وی بدان معناست که جنبش سبز از رادیکالیزه شدن حرکت هایش استقبال نمی کند. این راهکارها عملا به معنی آن هستند که ما سبزها آتش بیار معرکه خشونت و ترور تحمیلی توسط دولت کودتا نمی شویم و مکرشان را به خودشان باز می گردانیم..

Advertisements

کارها

Information

16 responses

1 01 2010
parsigurdafarid

دو چیز:
1) البته که دولت کودتا همچین کاری نخواهد کرد چون متن موسوی متنیست که فقط در یک جمهوری واقعی میسر است.
2) جالب اینجاست که اگر می توانستند این 5 ماده را به کار گیرند، جمهوری اسلامی عمرش طولانی تر می شد!

1 01 2010
علیرضا

به نظر من هم مطابق معمول متعادل، هوشمندانه و متناسب با واقعیات، فرصتها و تهدیدهای موجود تنظیم شده.
در عین اشاره به آمادگی برای شهادت، محتوای بیانیه بدنه جنبش رو کمی آروم می کنه و در عین حال حاکمیت رو تا اندازه ای آچمز می کنه..

… با وجودی که با بعضی اعتقادات شخصی موسوی موافق نیستم باید بگم واقعا خوشحالم که آدم تیزهوش و عاقلی است و تحت این فشار سنگین نه به وادی ترس افتاده و نه تسلیم احساسات شده.. کمتر کسی چنین ظرفیتی دارد 

1 01 2010
kaveh

ishan faramoosh kardan where is my vote and people been killd and his belive is in curant regim sorry to say as iranian we should not trust him then and now we must fight to retire this burtal killing regim and dont need mossavi or karobi as mossavi said he belive in this goverment and he dosent care about people vote or killed and we better fight for own freedom and jomhori irani azad with out akhond and vally zaman

1 01 2010
kaveh

sorry to say no to mosavi wher is my vote how about those people benn killd i dont see anythings in your letter regarding that

1 01 2010
iran

راستش منهم وقتی بند اول را خواندم بنظرم رسید که ایشان از سنگ بدگوهر میخواهند که کاسه زرین شود !باوجود این دولت منفور ونادان این راهکارها عملی نیست.

1 01 2010
علی

موسوی از اینکه جمهوری اسلامی سقوط کنه می ترسه. به نظر من داره با حکومت می سازه فقط برای اینکه جلوی سرنگونی جمهوری اسلامی را بگیره. من هیچ خوشبینی و صداقتی در این رفتار نمی بینم. فحش دادن بی دلیلش به مجاهدین نشون می ده که هر دو گروه (دولت و موسوی) احساس کرده اند باید در برابر دشمن مشترک با هم اتحاد کرد. می خواهند منافع مردم و اینهمه کشته و تلاش را فدای یک دشمن خیالی بکنند. امیدوارم اشتباه کرده باشم.

1 01 2010
محمد

اگه میر حسین کوتاه بیاد پس کواب دلارهای امریکا رو کی باید بده

1 01 2010
iran

من دوباره بیانیه ایشان را خواندم بنظرم ایشان بخوبی میدانند این دولت وحامیانش قادر به اجرای این بندها نیستند .نمیدانم شاید اتمام حجت است.

1 01 2010
علی

دوباره 5 تا خواسته رو خوندم بیشتر مطمئن شدم که موسوی داره با دولت می سازه و همه چیز رو فراموش می کنه. می گه اگر این پنج تا خواسته با هم هم اجرا نشد اشکال نداره همینقدر یک جوی باریکی راه بیفته کافیه!!! مگه این خواسته ها چی هست که یک خورده شم کافیه؟ به نظر من باید به مردم بگیم داره بوی سازش میاد و این خیانت به خون همه اونهایی ست که در این مدت شهید شدند.

1 01 2010
Babak

به نظر من و دوستانم بعد از تحمل اینهمه تجاوز , کشتار و شکنجه باز برگشتیم به سر جای اول
ما قیم نمیخواهیم . ما رهبر نمیخواهیم. ما شورای مصلحت نظام نمیخواهیم. ما شورای نگهبان نمیخواهیم. ما مجلس فرمایشی نمیخواهیم . کدام مجلس و کدام قوه قضائیه میخواهد از رئیس جمهور بازخواست کند؟ اینها که همه دست نشانده اند. دختر من نمیخواهد روسری سر کند . آقای مهندی موسوی خانواده شما میخواهند روسری سر کنند بکنند کسی حق ندارد مزاهم دختر من شود چطور که منهم حق ندارم مزاهم روسری دار ها شوم . آیا این قانون اساسی موجود این ظرفیت ها را دارد؟ هیچکس حق ندارد با خون ندا ها بازی کند. به نظر من باید خرف آخر را اول زد. درود به زنان و مردان شجاع ایران که شجاعانه در مقابل این کور دلان اسلام ایستاده اند.

1 01 2010
الف.سرهان

به نظر من بسیار هوشمندانه سعی کرده اخرین حرف رو با کودتاچیان بزنه، و از طرفی جنبش رو به ارامش بکشونه و خشم ملت رو کنترل کنه. هیچکدام از بندها قابل اجرا در دستگاه کودتا نیست؛ بیشتر به چرایی این بیانیه دقت کنیم.

1 01 2010
moghavematmelli

هفت خواسته مردم
خواسته مردم بر كسي پوشيده نيست—و در هفت ماده خلاصه مي‌شود:
يكم- پايان هر گونه استبداد مطلقه كه يك فرد ناقص بشري كه منتخب مردم نيست قادر مطلق باشدو به بهانه دين يا هر بهانه ديگري، هر زمزمه انتقادي و هر فرياد آزادي‌خواهانه را درگلو خفه كند يا به دلخواه خود برگزيدگان مردم را بركنار كند ويا به عنوان فرمانده كل، برجان و مال مردم فرمان براند.
دوم- استعفاي دولت كودتا؛ آزادي زندانيان سياسي؛ و برگزاري انتخابات مجدد براي تحكيم جمهوريت و آزادي.
سوم- پايان استبداد نظامي. بازگشت همه نيروهاي نظامي به پادگان‌ها و فرمان و تعهد عدم دخالت ايشان در سياست و اقتصاد، همراه با بازگشت دادن همه اموال بيت‌المال و همه اختيارات كاذبي كه از چند سال پيش به برخي از فرماندهان نظامي و سازمان‌هاي وابسته به ايشان عطا شده.
چهارم- انحلال همه گروه‌هاي سركوبگر و گشت‌هاي شبه نظامي و سازمان‌هاي شبه‌اقتصادي كه در برابر هيچ مرجع قانوني پاسخگو نيستند و ابزارهاي ظلم حكومت‌اند.
پنجم –بررسي پرونده جنايتكاران و شكنجه‌گران. اعتراف شكنجه‌گران و كارگزاران استبداد و كودتا به جنايات خود در دادگاهي عالي در ازاي عفو ملي، وگرنه محاكمه در دادگاهي ملي و علني.
ششم- انحلال همه نهاد‌هاي استبدادي، همزمان با تضمين آزادي مطبوعات و حقوق بشر (آزادي بيان تا حد آزادي انتقاد از عالي‌ترين مقامات، آزادي اجتماعات و ساير آزادي‌هاي مدني و سياسي مندرج در حقوق جهاني بشر)
هفتم-اصلاح قوانين و برگزاري همه‌پرسي (رفراندم) ملي براي تعيين و تأسيس نظامي عادلانه‌ و قوانيني مطابق با روح زمان براي اصلاح مدام اشتباهات نسل‌هاي پيشين كه هماهنگ با رشد انساني و خواسته‌هاي انساني هر نسل نو متضمن آزادي و آزادگي و رشد بيش از پيش و استقلال و آبادني كشور ايران باشد.

1 01 2010
مهتا

به نظرم جنبش باید در همین خطوطی که میر حسین مشخص کرده حرکت کنه و راه خشونت ببنده.. هرچه که پیش بیاد نباید پشت میر خالی کرده بشه.. افراطی عمل کردن هیچ نتیجه ای جز رادیکالیزه شدن جنبش و جامعه نداره و جان افراد با خطر می اندازه

1 01 2010
مریم

به نظرم این بیانیه فقط اتمام حجته. همین.
و
در جواب دوستمون علی:
واقعا فکر می کنید موسوی فحش «بی دلیل» داده به مجاهدین؟!!! واقعا به نظرت «نامردتر» از مجاهدها به این ملت بوده خدایی؟
ضمن اینکه با توجه به این تبلیغات سنگینی که برای نسبت دادن رهبری تظاهرات عاشورا به «منافقین» میشه مرز ما باید با مجاهدین مشخص شه که بهتر از این نمیتونست بگه: گروه مرده ای که حاکمیت ایران داره دوباره زنده اش میکنه.

2 01 2010
ziba

پیشنهاد کمپین> I am read to die for reform

2 01 2010
babak

ایشان دولت را با این بیانیه به رسمیت شناختند و قبول کردند که دولت کودتا باید مدارا کند تا همه چیز درست شود پس چه شد رأی مردم این وسط و چه شد کسانی‌ که از جانشان مایه گذاشتند. این حق موسوی و هیچ کس دیگر نیست که از حق مردم گذشت کند. این را میگویند سازش و کنترل جنبش به وسیله رهبر یا پسر خالهٔ رهبر.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: