التیماتوم خامنه ای به سران جنبش سبز در آستانه 22 بهمن: صراحتا بگویید که آیا با من هستید یا علیه من

19 01 2010

خامنه ای که هر چند وقت یکبار بر اساس توصیه عوامل پشت پرده کودتا که تعیین می کنند چه زمان نطق کند، در سخنرانی اخیرش عملا به سران جنبش سبز التیماتوم داد که با موضع گیری علیه دشمنان فرضی چون آمریکا و اسرائیل، صراحتا بگویند که آیا با او هستند یا علیه او

در واقع تصور خامنه ای این است که برگ برنده ای در دست دارد که می تواند از آن بر علیه رهبران جنبش استفاده کند و آنان را وادار به موضع گیری صریح کند. بخشی از این جسارت ناشی از اشتباه محاسبه سران کودتا بر احتمال عقب نشینی سران جنبش سبز و بالاخص موسوی در آخرین بیانیه اش است و بخش دیگر ناشی از وحشتی است از آنچه که ممکن است در 22 بهمن امسال اتفاق بیفتد.

ایسنا به نقل از خامنه ای گزارش داد: موضع‌گيري دو پهلوی خواص مطلوب نيست و خواص بايد مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن، شفاف بيان کنند. وقتي سران استکبار و ظلم، و اشغالگران کشورهاي اسلامي وارد ميدان مي‌شوند و موضع‌گيري مي‌کنند، دو پهلو و مبهم سخن‌گفتن صحيح نيست؛ زيرا بايد مشخص شود افرادي که داخل نظام جمهوري اسلامي هستند، چه موضعي دارند و آيا حاضر هستند از دشمن تبري بجويند؟

با این تفسیر می توان به یکی از علل ترور اخیر دکتر علیمحمدی  توسط دولت کودتا نیز اشراف یافت. آنها عملا با این حرکت و مانورهایی که جهت محکومیت اسرائیل و آمریکا صورت دادند حال قصد دارند رهبران جنبش را وادار کنند که یا مرگ بر آمریکا و اسرائیل بگویند و یا اگر نگفتند علیه رهبر و نظام هستند.

اگرچه میرحسین موسوی و مهدی کروبی در بسیاری از اظهارات و بیانیه های خود هر گونه وابستگی خود به کشورهای بیگانه را رد کرده  و از زاویه استقلال کشور گفته اند که مخالف هر گونه دخالت خارجی هستند، اما هیچگاه نیز به راحتی و آنگونه که رسم یک سیاستمدار آگاه و با تجربه است به دنبال شعارهای تشنج آفرین و بی محتوای «مرگ بر این و مرگ بر آن» نبوده اند و به نظر می رسد برخلاف گردانندگان بیت و سپاه و کودتا از فرضیه «دشمن سازی» و ایجاد ترس از «دشمن فرضی و موهوم» برای نفوذ به قلب مردمی که از سیاست های نفرت برانگیزانه استقبال نمی کنند، بهره نمی جویند.

کیست که نداند خامنه ای و دولت کودتایی اش  به منظور استمرار حکومتشان هیچ ارزشی برای منافع ملی و استقلال کشور قائل نیستند و هر وقت که لازم باشد هر امتیازی هر قدر بزرگ را چون حاتم طایی از کیسه این ملت بزرگ خرج می کنند و کشور را به تاراج داده و آنگاه در ظاهر به شعارهای دشمن فرضی متوسل می شوند و باز کیست که نداند با همین بحران آفرینی ها و شعارهای علیه آمریکا و اسرائیل دادن و نفی هولوکاست و امثالهم بیشترین خدمت را به منافع اسرائیلی ها و آمریکاییان در منطقه کرده اند تا جایی که جریانات مستقل فلسطینی حتی حمایت ایران از آنان را برای خود سم تلقی می کنند؟.

در واقع خامنه ای و دار و دسته اش نه اولین و نه آخرین  افراد از رهبران و حکومت های دنیا هستند که با ایجاد ترس موهوم و دشمن فرضی تلاش می کنند بر بقای خود بیفزایند. به یاد داشته باشیم که «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهور سابق آمریکا نیز با همین ایجاد توهم دشمن فرضی در افکار عمومی آمریکای پس از واقعه 11 سپتامبر بود که توانست به عراق لشکر بکشد و کشور خود را دچار بحرانی بین المللی کند که هزاران سیاستمدار کار کشته نیز سالهای متمادی باید زحمت بکشند تا از آن خلاصی یابند.

Advertisements

کارها

اطلاعات

8 responses

19 01 2010
آزاد

نگونه صحبت کردن با مردم کشور مرا به یاد اظهارات بوش می اندازد که گفته بود هر که با ما نیست محور شرارت است. اسن آقا این هفت ماهه نشینده که همه ی اون خواص به شکل های مختلفی اعلام موضع کردند :
خطبه های نماز جمعه ی 26 تیر آقای رفسنجانی شفاف نبود!!!
این آقا هر کس مواضع شبیه او را نداشته باشد مواضع غیر شفاف می داند به عبارتی مانند بوش گفته: هر که مواضع ما را داشته باشد موضعش شفاف است و اگر هر موضعی غیر موضع ما را داشته باشد موضعش شفاف نیست.
شما مردم عزیز خودتان قضاوت کنید شباهت منطق این آقا را با بوش!!!!!!

19 01 2010
ملا لالی

آقای معظم معلوم است که نمیایند وبگویند با تو هستند زیرا آدم ها یکبار دیگر آدم ها بیگناه کشته شده اند زندان شده اند تجاوز شده اند ومیشوند همه بیگناه به دلیل ادعای حق وحقوقشان مگر میشود کسی و کسانی دیگر مقصر ومتهم باشند آنگاه موسوی وکروبی شجاع و خاتمی بیایند بگویند بله با تو هستیم ما هم دسانمان خونی است اگر اینگونه بگویند که دیوانه اند ونادان هیچ آدم عاقلی قتل دیگری را بگردن نمیگیرد وقتی سند معتبر وقاتل حی وحاضر است

19 01 2010
irani

خامنه ای خطلب به موسوی:موسوی ای اوباما با منی یا با سبزها

19 01 2010
nazazniin

salam ina webloge mane http://www.labeyk.blogspot.com
http://www.tarikhesabz.blogspot.com
E mailamam donbaleh@rocketmail.com ast
mishe baram davat name balatarin beferesti

19 01 2010
ali

MAY GOD BLESS IRAN AND IRANIAN FROM THE DEVILS(KHAMENEII AND HIS ASSASSINS

20 01 2010
bahman

با توجه به نزدیک شدن دههٔ فجر یک پیشنهاد به همهٔ مردم. ما همه میتونیم با تهیه بالنهای (بادکنک های) سبز رنگ و پرکردن آنها با گاز هلیوم و فرستادنشون به هوا در یک تاریخ و ساعت مشخص صدای جنبش سبز رو به مسالمت آمیز‌ترین و بی‌ خطرترین وجه نشون بدیم. یکی‌ از تاریخ‌هایی‌ که میتونیم اینکارو انجام بدیم ۲۲ بهمن از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ ظهر هست. از حالا باید بادکنک هارو آماده کرد تا اون موقع با کمبود مواجه نشیم. میتونید با خرید بادکنک‌های به رنگ دیگه با اسپری هم اونارو سبز کنید. فقط مهم اینه که باید با گاز هلیوم پر بشه که بتونه تا ارتفاعی که از همهٔ شهر قابل دیدن باشه بره بالا (نمیدونم با گاز شهری و یا کپسول خانگی هم می‌شه یا نه) . و اما فوایدش

می‌ تونید اینکارو از پشت بوم خونتون، تراس و یا حیاط هم انجام بدین. بنابراین هیچ خطری متوجه هیچکس نمی‌شه و اونهایی که نمیتونستن در مواقع دیگه بیرون بیان اینکارو می‌تونن براحتی از تو خونشون انجام بدن

.حکومت دیگه هیچ بهانه‌ا‌ی برای متهم کردن جنبش سبز به خشونت نداره

حکومت همیشه در رسانه‌ها ادعا می‌کنه که طرفدار‌های جنبش سبز تعداد قلیلی هستن. مطمئناً تعداد بادکنک‌های سبز در آسمون شهر‌ها اونارو به وحشت میندازه

.این حرکت رو حتی خبرنگار‌های خارجی‌ هم می‌تونن به راحتی‌ پوشش بدن

.اگه خواستید میتونین روی بادکنک‌ها شعار نویسی هم کنین

.یک حرکت اعتراضی بی‌ سروصداست. مثل تظاهرات میلیونی سکوت در بعد از انتخابات

.همه مردم از همهٔ نقاط شهر می‌تونن شرکت کنن و بخاطر گستردگی مردم، نیروهای حکومتی هیچ کاری نمی‌تونن انجام بدن

پس وعدهٔ ما ۲۲ بهمن از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ ظهر

(این ایده رو می‌شه در مناسبت‌های دیگه مثل تقابل با راهپیمایی‌های نمایشی دولتی و یا نماز جمعه هم اجرا کرد. این حرکت علاوه بر راهپیمائی مردم در خیابانها هست.)

20 01 2010
ali

خامنه ای خودش هم گیج شده
الان 8 ماه همین جملات را داره تکرار می کنه
به امید تغییرات اساسی
سبز یعنی استقامت تا بهار

23 01 2010
سمانه شاهی

in ro bekhunid:
mardepirooz.wordpress.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: