شهلا جاهد را کشتند همانگونه که دیگران را، اما در همیشه بر یک پاشنه نخواهد چرخید

1 12 2010

شهلا جاهد را به جوخه دار سپردند همانگونه که بهنود شجاعی و فرزاد کمانگر و خیلی های دیگر را که در همه این سالها اعدام و تیرباران شدند. اگرچه آنها را به اتهام های مختلفی به قتلگاه بردند اما آنچه که آه و فغان بسیاری از ما را موجب شده و می شود این است که روند دادرسی در هیچیک از این موارد، حتی با معیارهای ناقص قضایی و ضد حقوق بشری در ایران کنونی عادلانه نبوده اند و در مواردی نظیر فرزاد کمانگر که ابهامی نیز وجود نداشته، عملا قتل دولتی را موجب شده اند. اما تو گویی رژیم استبداد با لجاجت تمام می کوشد به احساسات جامعه ای که قصد دارد گذشته اش را نقد کند و از خشونت و قتل و اعدام فاصله بگیرد، دهن کجی کرده و به او نشان بدهد که باید خشونت باشد تا این رژیم خون ریز بتواند سایه ترس و مرگ را همیشه  بر اذهانمان زنده نگاه دارد و از ناتوانی و نا امیدیمان لذت ببرد. از همین روست که تو گویی آنها جشن خون به راه انداخته، خون در جام سر می کشند و هلهله کنان از نومیدی ما سرمست می شوند.

هر از چندگاه یکبار بایستی کارزار خشونت و ترک خشونت میان حکومت  استبداد و افکار عمومی به راه افتد تا ولایت فقیه حاکم نشان دهد که اوست که حرف آخر را می زند و اگر  می گوید کسی مجرم است و باید اعدام شود، هیچ حرفی بالای حرفش نباید زد و اتهام روند ناعادلانه دادرسی و کمپین های بین المللی و افکار عمومی به پشیزی نمی ارزند چون ولی فقیه است که جان و مال و ناموس مردم را در اختیار دارد و مردم فقط امانت دارند و هر گاه اراده کند گزمه هایش را روانه می کند تا هر حکمی را که می راند اجرا کنند..

آنها باید تنور مرگ و اعدام را همچنان گرم نگاه دارند تا ما را از هر حرکتی بترسانند و مناسبت ها در گرم کردن چنین تنوری بی تاثیر نیستند. چند روز دیگر 16 آذر است، شهلا جاهد 32 ساله در زندان 40 ساله شد. 8 سال صبر کردند اما با شتاب رای اعدامش را اعلام کردند تا پیش از 16 آذر بازهم در خود فرو برندمان و از استراتژی مقابله به تاکتیک انفعال بکشانندمان.

آنها اسیران زیادی در اختیار دارند و روز به روز بر شمار آنان می افزایند تا هر از چند گاه به هر مناسبتی یکی را از اسارتگاه بیرون کشیده و به مسلخ ببرند تا بذر ترس و خاموشی را همچنان در دلهایمان بپرورند و میوه استمرار حاکمیت فاسد خود را از آن بچینند.

با اینهمه رژیم خون ریز می داند که به راحتی گذشته نمی تواند اعدام ها  و کشتارها را از چشمان نظاره گر مردمی که بیش از سه دهه خشونت عریانش را تجربه کرده اند بپوشاند و این امیدوارکننده است. پس بگذار آسوده بخوابند قربانیانی که با مرگ خویش ما را در جبهه متحدمان علیه خشونت از هر نوع و به ویژه خشونت دولتی مصمم تر از پیش می گردانند. بیایید امیدوار بمانیم و با هم. فردا از آن نسلی است که خشونت نمی ورزد

 

Advertisements

کارها

اطلاعات

27 responses

1 12 2010
پوینده

غمگین است.
به امید روزی که نظام جهل و جنایت ولایت فقیه این کابوس سی ساله برای همیشه به خاک سپاریم.

1 12 2010
Koochi

شهلا ، شهلا باقی خواهد ماند ایشان همواره برایم الگوی عشق باقی خواهد ماند ..بالاتر از لیلی ، ویس ، شیرین و ….
اما محمد خانی با ان همه شهرت خواهد مرد … بله در خاطره ها به عنوان الگو خواهد مرد به هر تیمی که این کثافت تریاکی بره از اون تیم متنفرم متنفر
از این قوه قضاییه بیش از این هم نمیشد انتظار داشت ….

1 12 2010
azad andish

با سلام به همه ازاد اندیشان
مجنون را الگو میکنم که جان بیگناهی را نگرفت وعشق را شرمسار نکرد. جان دادن و ستاندن فقط کار جان افرین است و بس وقانون فقط گیرنده حق بی گناه اسث .دراین باره (اعدام خانم جاهد)فقط میثوان گفت .انچه کرد جزایی جز انچه گذشت نبود .به قانون قصصاص کشورم افثخار میکنم.ولی از مرگوکشتن اندیشه بیزار.قصصاص قاتل وکشتن اندیشه برابر نیست .و برابر نمی کنیم که جرم و گناه است.

2 12 2010
امین مهاجر

آیا شما واقعا اطمینان دارید که ایشان قاتل بودند؟ هیچ خدشه ای در روند محاکمه ایشان وجود نداشت؟ گذشته از این مجازاتی نظیر قصاص را که شما با افتخار از آن یاد کرده اید، حتی خیلی از کشورهای جهان سوم نیز دور انداخته اند چرا که معتقدند خون را نباید با خون شست و اعدام و قصاص موجب افزایش دور باطل خشونت می شود.

1 12 2010
Anooshirvan

سلام، چند تا موضوع:
من در دنباله لینکی رو گذاشتم که خیلی دیده نشد، اگه ممکنه شما هم این لینک رو در بالاترین بذارید:
http://imageupload.org/?di=1112911305024
این لینک مربوط به شرکت گلستان است که پاچه خواری کرده است، البته اطلاعات بیشتر رو در لینک http://www.donbaleh.com/link/342357 گذاشتم.
توی بالاترین،وقتی دیدم دعوتنامه دارید، خیلی خوشحال شدم،مدت زمان زیادیه که دنبالشم.خیلی ممنون می شم اگه مارو هم در بالاترین سهیم کنید.
موفق باشید.

1 12 2010
شهلا جاهد اعدام شد « پل سبــــــــــــــــــــــــــــــــز چــــــــــــــــــــــــــــوبی

[…] شهلا جاهد را کشتند همانگونه که دیگران را، اما در همیشه بر یک پاشنه نخواهد چرخید […]

1 12 2010
hossein

you are like a sheep, is it fair to compair a murder with a morter?

1 12 2010
امین مهاجر

and you are so rude that I don’t bother even responding you in details

20 02 2011
azad andish

where are from asshowle?

20 02 2011
azad andish

اگر جاهد قاتل نبوده و تو کثافت این و مظمئا هستی ؟که فرزاد با قاتل یکی مئکنی و حودت رو وسط اناختی و با همه میجنگی !فقط می کفت قتل کار حودت بوده که مطمئن هستی.و وجودان درد گرفتی یکی دیگرو جای تو قصاص کردن

1 12 2010
neda

waghan khejalat avere esme farzade kamangar ra .yek ghahremane meli ra dar kenare name yek jani bezarim.man ba edam mokhalefam.vali in az jani va bimar bodane in khanom kam nemikone.shayad zanhaye ziyadi bashan ke varede zendegiye mardhaye zandar mishavan va…vali kamtar kasi mesle in khanom ham shohare ye nafaro mikhad ham janesh ra .man ba edam mokhalefam vali nemidan aghar kasi ingone varede zendegiye khaharam mishod,va khahare mazlomam ra dar khab ba 38 zarbe chagho tike tike mikard.bachehaye khaharam ra ba roh va ghalbi shekaste bozorg mikardam ,vaghan migoftam ba edam mokhalefam?????????????

1 12 2010
مجتبی لچینانی

اقا جان شهلا جاهد چه ربطی دارد به فرزاد کمانگر . این یکی به جرم قتل عمد و با داشتن شاکی خصوصی و ….. اعدام شده ان یکی به جرم شجاعت و شرافتش . من دوست فرزاد بودم و به سهم خودم کنار هم گذاشتن این دو را توهین به فرزاد میدانم .

1 12 2010
امین مهاجر

دوست عزیز احساس شما قابل درک است. اگر متن را دقیق بخوانید به این تفاوت اشاره شده با این حال مراد این متن آن بوده که نظام قضایی در ایران به شدت ناعادلانه است و فرق نمی کند که موضوع چه باشد. از طرف دیگر آیا شما مطمئنید که شهلا جاهد قاتل بوده؟ اگر اینگونه نبوده باشد، شهلا جاهد و فرزاد کمانگر هر دو بی گناه به جوخه اعدام سپرده شدند.

1 12 2010
parsa

از اعدام شهلا خیلی ناراحت شدم.ای کاش خانواده مرحومه سحرخیزان رضایت می دادند.از مجموع قضات رسیدگی کننده به پرونده شهلا هفت نفر رای به بی گناهی وی داده بودند!و با اعدام وی به نظر میرسد دیواری کوتاهتر از شهلا پیدا نکردند.سرگرد ابهریان افسر سابق تحقیق پرونده شهلا هم در گفتگویی که در اینترنت هم منتشر شده حقایق تازه ای راجع به پرونده گفته است که نشان از قاتل نبودن شهلا دارد.در مستند کارت قرمز هم استناداتی دال بر قاتل نبودن شهلا مطرح شده بود.یکی از زندانبانها هم امروز دقایقی قبل اعدام شهلا گفته بود به جای شهلا ناصر محمد خانی باید اعدام می شد.به واقع این عدالت نبود که شهلا اعدام شد و ناصر حالا راست راست برای خودش می گردد.به گمانم خانواده مرحومه سحرخیزان هم با این اعدام به آرامش نخواهد رسید اگر چه آنها هم داغدار بودند و گذشت از شهلا برایشان کار راحتی نبود چرا که باور داشتند شهلا قاتل است.ولی یک سوال ذهنم را به خود مشغول کرده که اگر روزی حقایق پشت پرده این قتل بر ملا شود آیا خیلی ها از اعدام شهلا دچار عذاب وجدان نخواهند شد؟!

1 12 2010
امین مهاجر

در یک نظام فاسد قضایی، اینگونه حقایق هیچگاه بر ملا نمی شود چرا که تمام شواهد و مدارک را از بین می برند. آنها نیز که می دانند که او ممکن است قاتل اصلی نبوده باشد با تنها چیزی که چندان میانه ای ندارند وجدان است.

1 12 2010
HAMED

che rabti dare akhe …on zane badbakht 38 ta chagho khorde bod …age ghatel bod bayad hokm ejra beshe ya negah be on bachehaye mazlom bandaz

1 12 2010
امین مهاجر

دوست عزیز من هم مثل شما اعتقاد دارم اگر شهلا جاهد قاتل بود بایستی به مجازات می رسید، اما آیا شما اطمینان دارید که وی قاتل بوده؟ این چیزی بود که رژیم قضایی حکومت استبداد مطرح کرده، همانطور که در مورد فرزاد کمانگر نیز وی را متهم به همکاری با پ ک ک و اقدام مسلحانه کرده بودند.

1 12 2010
azad andish

با سلام به همه ازاد اندیشان
هم وطن خوبم ! اینجا جای دارد بیاد اوریم دو جوان برومند اریا زمین که سوداگران مرگ را به باد خنده گرفتند در مقابل چوبه دار دژخیم. و از شر یعتی فقط جمله ای زیبا ماند.انهائی که رفتن کاری حسینی کرذن انهائی که ماندند یاید کاری زینبی کنند وگرنه یزیدیند.قاتل را با ازادی خواه برابر نکنیم.به امید صبح روشن ازادی

2 12 2010
امین مهاجر

دوست عزیز آیا از طریق محاکمه ای که هیچ چیزش شبیه یک محاکمه عادلانه نبوده شما به این نتیجه قطعی رسیدید که شهلا جاهد واقعا قاتل بوده؟ اگر چنین است باید ادعاهای جمهوری اسلامی را مبنی بر اینکه فرزاد کمانگیر نیز تروریست بوده بپذیریم. خواهشم این است که یک دور دیگر مطلب را بخوانید تا متوجه شوید که هدف از این گفتارچیست.

1 12 2010
azad andish

با سلام به همه ازاد اندیشان
مرگ این سودای وحشت و این فعل بدون توقف .قتل نفس فقط قصصاص میخواهد.احساس نباید سر پوش واقعیت مرگ بی گناهی شود.اگر قاتل الگوی توسث پس مقتول کجاست و لحظه جان سپردن او چه میشود. احساس واحساس.کجاست قاضی وجدان؟ از قا تل الگو نساز الگو بگیر از او که فقط بخاطر ازادی جان داد و خواهد داد.ندا اقا سلطان مر گش با قاتل یکی نیست و نخو اهد شذ.

2 12 2010
امین مهاجر

آیا شما به این نتیجه رسیده اید که شهلا جاهد قاتل بوده ؟ این برداشت شما احساسی تر است که با قطعیت و در حالی که هزاران دلیل بر رد محاکمه عادلانه وی وجود داشته ، فرد بیگناهی را مستوجب مجازات مرگ می دانید. هر کس که بیگناه کشته شود؛ چه آنکه در خیابان به خاطر آزادی فریاد زده و چه آنکه بیگناه و به اتهام قتلی که دلایل محکمه پسند برای اثباتش نیست به جوخه دار سپرده شده باشد، مظلوم است و آنکه به قتل آنان چه در خیابان و چه پای جوخه دار همت کرده باشد جنایتکار و ظالم. و آنکه چشم و گوش بسته فقط تحت تاثیر تبلیغات پر غرض حاکمیت استبداد جنایت را توجیه می کند، شریک جنایتکار است. با این عبارتهای قشنگ هم لطفا مردم فریبی نکنید.

19 12 2010
azad andish

what kind personalety u have do like i talk to u like how ur fucking calter teached u asshowle dont be fucking smat ass ok ?if i talk good and by my old culter follow .u dont try to be jurk ok .

2 12 2010
arash57

باسلام،میخواستم خواهش کنم برام یه دعوتنامه بالاترین بفرستی ممنون میشم.وبلاگ جالبی دارین موفق باشین

2 12 2010
امین مهاجر

ممنون. در مورد دعوتنامه، آیا آدرس ایمیل شما همان است که پیشتر قید کرده بودید؟

19 12 2010
azad andish

hey assholw do u haveing plan to be govner in iran after ragim change? why how u find im tricking people do u fucking working for intelgent servic mother f? dume

20 02 2011
azad andish

this is to all green followes ?iran dosent have only green .red and withe more importen than green

17 07 2011
persian ever

ba ba mahaza rezay khoda yek davat nama bary balatarin ba ma badid lotfan

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: