پروژه کشتن تدریجی و خاموش رهبران جنبش سبز به آرامی دنبال می شود

25 07 2013

جمهوری اسلامی در بیش از سه دهه حیات جنجالی خود مخالفان را به شیوه های گوناگونی از بین برده است که یکی از پیچیده ترینشان کشتن آنها به روش خاموش و تدریجی و از طریق تغذیه و تزریق  و خوراندن داروهایی بوده که به تدریج مکانیزم دفاعی بدنشان را کاهش می داده و پس از مدتی بر اثر سکته، سرطان و یا موارد مشابهی که لزوما تبعاتی برای حاکمیت به دنبال نداشته، از بین رفته اند.

این اقدام را حاکمیت فقیه برای اولین بار به طور جدی در مورد برخی از مخالفان دهه شصت چه آنها که در بند بودند، چه آنها که در حصر گذاشته شدند، به کار برد و راز نهان این کشتارها تنها در سینه خانواده های قربانیان وجود دارد و سالها باید بگذرد تا پرونده این جنایات خاموش رونمایی شوند.

با گذشت نزدیک به 900 روز از حصر رهبران جنبش سبز (موسوی،‌ کروبی و رهنورد) این روزها خبر انتقال آنها به بیمارستان فراوان به گوش می رسد. خانواده های آنان نیز بارها گفته اند که هیچگونه نظارتی بر غذا و یا درمان آنها ندار ند و حتی به آنها اجازه داده نشده که پزشکان مورد اعتماد خانواده ها، والدینشان را مورد معاینه قرار داده و یا پرونده های پزشکی و یا نوع داروهای مصرفی و تغذیه آنان را بازبینی  کنند و یا در اختیار داشته باشند.

بدیهی است که شیوه کشتن تدریجی و خاموش رهبران جنبش سبز کم هزینه ترین راه از میان بردن آنان است و در صورت مرگشان نیز حتی خانواده ها اجازه کالبد شکافی نخواهند یافت. در عین حال با مکانیزم های پیچیده ای که این نوع قتل خاموش دنبال می کند، چه بسا نتیجه ای نیز از کالبد شکافی حاصل نشود.

 از همین رو اگر اراده ای برای آزادی آنان وجود دارد بایستی تا دیر نشده این اقدام صورت گیرد یا دستکم اگر شکستن حصر آنان در حال حاضر ممکن نیست، خانواده های آنان بایستی تمام هم و غم خود را بر نظارت بر تغذیه و درمان آنان قرار دهند.

این نوع پروژه مرگ خاموش در مورد زندانیان سیاسی بسیاری در گذشته به کار رفته و هم اکنون نیز بسیاری از میانسالان زندانی نظیر عیسی سحرخیز را تهدید می کند.


کارها

اطلاعات

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: